אודות המסלול

עולם ומלואו: אפיון, תכנות ועיצוב

פרוג – המכללה החרדית למקצועות התקשורת החזותית, מציעה לכם מסלול לימודים מקצועי ומנצח לבניית ועיצוב אתרים, כולל במיוחד אתרים רספונסיביים המתאימים לעידן המובייל. המסלול מעניק ידע רחב ומקיף אודות עולם האינטרנט והממשקים הדיגיטליים המקיפים אותנו.

במסגרת המסלול לעיצוב ובניית אתרים בפרוג, תוכלו לרכוש את הידע המעשי ואת המיומנויות הנדרשות להקמת רוב סוגי האתרים הקיימים היום על גבי הרשת. החל מעמודים סטטיים ודפי נחיתה וכלה באתרי חדשות עמוסי תוכן ואפילו חנויות וירטואליות.

עוד תוכלו להכיר את עולם האפליקציות (יישומים) שהפך למנוע צמיחה בעידן המובייל ואת שפות התכנות ותוכנות העיצוב המובילות כיום את ענף האינטרנט. תכירו מקרוב את חווית המשתמש ואת הממשקים באמצעותו אנו מתקשרים עם הטכנולוגיה.

הקורס אמנם מתאים גם לחסרי ידע בסיסי בתכנות ועיצוב, אך הוא מעניק הזדמנות נדירה למעצבי פרינט שרוצים להתקדם ולשדרג את מעמדם לעידן הבא – עידן הדיגיטל והמובייל. העולם כולו צועד במהירות אל עבר העולם הווירטואלי וכיום עוסקים כבר ב”אינטרנט של הדברים” וב”מציאות רבודה”, כך שזו בהחלט נקודת הזמן בו כדאי לעשות הסבה מקצועית ולהכיר עולם חדש.

במסלול לעיצוב ובניית אתרים של פרוג – המכללה החרדית למקצועות התקשורת החזותית, שני חלקים בסיסיים: תכנות ועיצוב. החלק הראשון כולל היכרות מעמיקה עם תוכנות, שפות ופלטפורמות מרכזיות לבניית אתרים, ואילו החלק השני כולל היכרות מעמיקה עם אפיון אתרים, חווית המשתמש ויסודות עיצוב לאינטרנט.

בסיכומו של הקורס יוכלו התלמידים לאפיין, לבנות ולעצב אתרים וממשקים דיגיטליים מתקדמים לכל פלטפורמת רשת, גם זו העדכנית ביותר. שכן בפרוג מעדכנים את חומר הלימודים מידי מחזור, כך שהוא יתאים להתפתחויות הטכנולוגיות האחרונות.

את מסלול בניית ועיצוב אתרים מלווים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה. המרצים וצוות ההוראה נמנים על השורה הראשונה של אנשי המקצוע בתחום ובהם מעצבים בעלי שם העוסקים בתחום שנים רבות לצד מקצוענים באפיון חווית משתמש ותכנות.

המסלול לבניית ועיצוב אתרים כולל כשניים וחצי סמסטרים, ובו 48 מפגשים המתקיימים אחת לשבוע. כל מפגש בן 4.5 שעות אקדמאיות. משך הקורס: כשנה וחצי ובסך הכל 216 שעות אקדמאיות הכוללות גם שעות תרגול ובניית אתר כעבודת גמר.


סמסטר א

קורס מבוא ראשוני להיכרות עם עולם התוכן הדיגיטלי במסגרתו תרכשו ידע אודות בניית ממשקים, הכרת והבנת המשתמש והיכרות יסודית עם החושים האנושיים כבסיס לתכנון ממשק דיגיטלי. עוד תלמדו כיצד לאפיין משתמשים ואף תרכשו כלי חשיבה שיעזרו לכם לאפיין ממשקים מכווני משתמש. לסיום קורס זה תכירו את הכללים והעקרונות לעיצוב ממשקים גרפיים ברשת האינטרנט

קורס תכנות אתרים על בסיס שפות מובילות כגון HTML5, CSS3 ועוד במסגרתו תכירו תהליכי עבודה מול שרתים וכלי אחסון כולל העלאת אתרים לרשת. תערכו היכרות מעמיקה עם שפת הקוד HTML5 ותלמדו כיצד לבנות סגנונות CSS תוך שימוש בתבניות, טבלאות וטפסים.

בנוסף, תלמדו לבנות דפי אינטרנט סטטיים, באנרים פרסומיים, גריד רספונסיבי ואתרים אינפורמטיביים תוך היכרות ראשונית עם אתחול (Bootstrap) ועם יכולות ה-Jquery ומקומו באתר.

בסך הכל: 24 מפגשים (108 שעות אקדמיות).


סמסטר ב

קורס להכרת ועיצוב חוויית משתמש. זהו הקורס היסודי והמשמעותי ביותר שמאפשר לכם ללמוד כיצד משלבים בין מטרות האתר, משתמשי האתר והפלטפורמה בה הם משתמשים ותוכן האתר. עוד תלמדו את סוגי המוצרים הדיגיטליים השונים כגון אתרים, אפליקציות ומערכות.

אפיון ותכנון חוויית משתמש: אחד הכלים החשובים ביותר בעולם האינטרנט הוא האִפְיוּן. לקוחות רבים מגיעים למעצב כשהם רוצים להעלות אתר חדש או לשדרג אתר קיים, ויש בידיהם את התוכן שהם רוצים להציב באתר, אך אין להם שום מושג כיצד אמור להיות האתר מסודר, כיצד לחלק את התוכן לדפים נפרדים, איזה מהתכנים אמורים להופיע בדף הבית ואיזה בדפים הפנימיים, מה אמורה להיות ההיררכייה בין התכנים השונים בכל דף, וכן הלאה. למעשה, בנייה מקצוענית של אתר חייבת להתבסס על אפיון מיטבי שלו. הלומדים בקורס בניית אתרים של פרוג ירכשו בצורה מעמיקה את היכולת לאפיין אתר, לתכנן, לסדר ולארגן אותו בצורה הגיונית ונכונה לפי עקרונות “חוויית המשתמש” (UX) באופן שנועד להעצים ולמקסם את תחושותיו של הגולש באתר ואת מטרותיו ויעדיו של האתר עצמו.

תלמדו כיצד לתכנן ולעצב את חווית המשתמש וכיצד להתמודד עם שינויים והתפתחויות טכנולוגיות וכיצד לתכנן מראש את הצגת האתר במסכים שונים. בנוסף, תכירו את המגבלות השונות בעיצוב הנקבעות על ידי תוכן האתר ותערכו היכרות עם תוכנת “אקשור” לאפיון ועיצוב ממשקים.

קורס לבניית מערכת דינמית. קורס זה יעסוק באחת התוכנות הפופולאריות והנפוצות ביותר בתחום עיצוב וניהול אתרי אינטרנט. במסגרתו תערכו היכרות מעמיקה עם WordPress, התוכנה המובילה כיום לעיצוב וניהול אתרים.

הקורס יעניק לכם היכרות בסיסית עם מערכת הניהול (אדמין) ויאפשר לכם להתמחות בפונקציות השונות של הממשק. בשלב הבא תכירו את יכולות התכנון המתקדמות של התוכנה ותלמדו כיצד להתקין אתרים, כיצד להתאים אותם למערכת הניהול של התוכנה וכיצד להשתמש בתוספים מובילים על מנת לייעל את תהליך העבודה עמה.

בסך הכל: 20 מפגשים (90 שעות אקדמיות).


סמסטר ג

עבודה מעשית. ביחידה זו של המסלול תלמדו ליצור בעצמכם אתרי מכירות, בלוגים ואתרי חדשות ולהתנהל מול שרתי אינטרנט ובסיסי נתונים. בשלב הזה תעבדו על הכנת פרויקט גמר במסגרתו תבנו אתר מתחילתו ועד סופו.

פרוג, המכללה החרדית ללימודי מקצועות התקשורת החזותית, שואפת להכשיר בוני אתרים ומעצבים לאינטרנט ברמה מקצועית גבוהה, תוך מתן כלים להשתלבות בשוק העבודה, אם כשכירים בחברות הרבות בתחום ואם כבעלי עסק עצמאי המציע את מגוון השירותים הנדרשים כיום בעולם האינטרנט לענפיו ולסוגיו.

בסך הכל: 4 מפגשים (18 שעות אקדמיות).

תנאי הקבלה למסלול לימודי בניית ועיצוב אתרים: ראיון אישי ומבחן בכתב. התנאים נועדו להבטיח את התאמת התלמיד למסלול הלימודים ולמקסם את סיכויי הצלחתו.

בסיום הלימודים, יקבלו העומדים בדרישות המסלול, תעודה מקצועית וליווי בהשמה, בתרגול והשתלמות לאורך הדרך. בנוסף, יוכלו להציג את האתר שבנו במסגרת עבודת הגמר.